KOTŁY NA GAZ ZIEMNY / PŁYNNY, PELLET, EKOGROSZEK 5 klasy, KOMINKOWE
Oferujemy montaż oraz serwis montowanych przez nas kotłów na gaz ziemy / płynny, pellet, ekogroszek 5 klasy oraz kominkowych.
montaż
serwis
nasze realizacje
Kotły na gaz
Osoby korzystające z ogrzewania gazowego, chwalą to rozwiązanie jako wyjątkowo wygodne. Technologia wykorzystywana w tego typu kotłach jest jedną z najnowocześniejszych. Jakie jeszcze są zalety takiego ogrzewania?
Pełne zautomatyzowanie
W przeciwieństwie do pieców na inne paliwa, ten nie wymaga obsługi, wystarczy go podłączyć do sieci i zaprogramować. Jedyną rzeczą o której trzeba pamiętać to okresowy przegląd techniczny i opłacanie rachunków za gaz.
Program „Czyste Powietrze” – Przedsięwzięcie polegające na wymianie źródła ciepła na paliwo stałe na ekologiczne oraz montaż:
– instalacji fotowoltaicznej do 5 tys. złotych
– kolektorów słonecznych do 4,5 tys. złotych
– pompy ciepła powietrze/woda do 9 tys. złotych
– kotła gazowego kondensacyjnego do 4,5 tys. złotych
– kotła na pellet do 6 tys. złotych
– więcej informacji pod adresem https://czystepowietrze.gov.pl/
Opłacalność
Obecne piece na gaz to nowoczesne, oszczędne urządzenia o wysokiej sprawności. Producenci tych kotłów korzystają z coraz to nowocześniejszych technologii, dzięki czemu ich wydajność stale rośnie. Wybierając kotły gazowe warto wziąć pod uwagę urządzenia kondensacyjne, które charakteryzują się wyższą sprawnością, niż zwykłe piece na gaz. Co najważniejsze, piece gazowe mogą pracować nie tylko na potrzeby ogrzewania, ale także przygotowywać ciepłą wodę użytkową.
Oszczędność miejsca
Piece gazowe są czyste, w odróżnieniu od kotłów na paliwa stałe – nie ma brudzącej sadzy czy popiołu. Dodatkowo urządzenia te są niewielkich rozmiarów, a jeśli chodzi o kocioł kondensacyjny o mocy nie większej niż 30 kW, nie ma obowiązku umieszczenia go w kotłowni – może zatem stać w kuchni, łazience czy przedpokoju. Jest to więc idealne rozwiązanie dla niewielkich mieszkań oraz domów bez kotłowni.
Podłączenie do sieci
Należy pamiętać, że wybierając piec na gaz, lokal musi być podłączony do sieci gazowej. Problem pojawia się gdy dom znajduje się daleko od innych, lub w najbliższej okolicy nie ma gazociągu, wtedy warto rozważyć inną metodę ogrzewania, gdyż formalności i roboty związane z podłączeniem mogą okazać się czasochłonne i kosztowne.
Typy kotłów na gaz
Powiedzieliśmy już o dwóch podstawowych typach kotłów gazowych – tradycyjnym i kondensacyjnym, które różnią się o0d siebie pod względem sposobu działania. Innym wyróżnikiem są wykonywane przez nie czynności.
Kocioł gazowy jednofunkcyjny – to taki, który może współpracować jedynie z instalacją centralnego ogrzewania. Ogrzewa on wodę jedynie w krążącą w CO, ale nie wodę użytkową. Fir
Kocioł gazowy dwufunkcyjny – podgrzewa wodę w instalacji centralnego ogrzewania oraz wodę użytkową. Co ważne użytkownik takiego kotła nie musi instalować dodatkowych zbiorników na wodę, przez co zajmuje mniej przestrzeni w domowej kotłowni.
Nowoczesne kotły na paliwa stałe
Kotły 5 klasy stanowią obecnie najwyższą klasę tego typu produktów. Emitują nawet do 90% mniej zanieczyszczeń niż kotły pozaklasowe, przyczyniając się do zmniejszenia zanieczyszczenia atmosfery. Do ich zalet możemy również zaliczyć wysoki komfort użytkowania czy estetyczny wygląd.
Podział na klasy wprowadzono dla oceny jakościowej kotłów. Obecnie jedyne dopuszczone do sprzedaży kotły grzewcze posiadają 5 klasę zgodną z normą PN-EN 303-5:2012. Charakteryzują się one wysoką sprawnością, która niejednokrotnie przekracza wartość 90%, a dzięki zastosowaniu podajników paliwa ze zintegrowanym zbiornikiem ich praca jest niemal bezobsługowa.
Do grupy kotłów piątej klasy oferowanych w sprzedaży zalicza się w szczególności:
- kotły pelletowe, w których wykorzystuje się pellet będący granulatem powstającym ze sprasowanych odpadów drzewnych,
- kotły na ekogroszek, gdzie paliwo stanowi węgiel o wysokiej kaloryczności i niskiej spiekalności nazywany potocznie ekogroszkiem.
PLUSY KORZYSTANIA Z ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGI TO:
- KORZYŚCI DLA ZDROWIA I ŚRODOWISKA –
Korzystanie ze źródeł energii odnawialnej pomoże nam, naszym bliskim oraz naszej planecie promować czystsze, zdrowsze środowisko. Pomoże również obniżyć koszty, a co za tym idzie, zaoszczędzić pieniądze.